Varukorgen har uppdaterats
Svenska / Swedish English / Beurla Polski / Polish

Przepakowanie, ogółem

W przypadku żądanej przez Ciebie ilości musimy otworzyć opakowanie zbiorcze. Pobieramy za to stałą opłatę za każde opakowanie.

Nie można zmienić ilość

Czy potrzebujesz więcej? Skontaktuj się z obsługą klienta.

Spokojne wzornictwo

Simon Pengelly - Pengelly Design Ltd - Wielka Brytania

Spokojne wzornictwo

Simon Pengelly - Formgivare 

Simon poszukuje rozwiązań o ponadczasowych kształtach, które mogą sprawdzić się w bardzo zróżnicowanych pomieszczeniach. Cel, który mu zazwyczaj przyświeca, określa mianem „spokojnego wzornictwa”. Wiedzę o materiałach posiadł dość wcześnie. Simon wychował się w Henley-on-Thames. Już jako dziecko pomagał ojcu, który zajmował się produkcją solidnych mebli. Od najmłodszych lat aż do dziś poszukuje sposobu, by tchnąć duszę w rzemieślniczo wykonane przedmioty. Po zakończeniu studiów na uczelniach Rycotewood College i Kingston Polytechnic Simon podjął współpracę z licznymi partnerami w całej Europie i otrzymał szereg wyróżnień. Jego firma nazywa się Simon Pengelly Design Ltd.

„Wydaje mi się, że meble o «spokojnym wzornictwie» łatwiej jest dopasować do innych mebli i stylów oraz do wielu różnych elementów wystroju wnętrz. To meble o ponadczasowym charakterze”.

 

Simon o tworzywach sztucznych

Dyskusja o tradycyjnych tworzywach sztucznych toczy się intensywnie w wielu krajach, z którymi Simon prowadzi współpracę.

„Zawsze staramy się używać jak najlepszych materiałów do danego zadania. Jeżeli jest to akurat tradycyjne tworzywo sztuczne i nie da się wykorzystać innego naturalnego materiału, czy to ze względów finansowych czy praktycznych, musimy zachować się pragmatycznie i zastosować tradycyjne tworzywo.

Gdyby jednak pojawił się bardziej przyjazny dla środowiska materiał, który mógłby zastąpić tradycyjne tworzywa sztuczne, wspieralibyśmy jego rozwój i chętnie byśmy go wypróbowali”.

 

Simon o firmie Ackurat

Przedstawiciele Ackurat regularnie odwiedzają partnerów Simona w całej Europie, a czasami również samego Simona w jego londyńskim biurze. Jest on jednak osobą, która często wyjeżdża i ciągle jest w ruchu.

„W firmie Ackurat znajdujemy zazwyczaj dokładnie to, czego poszukujemy. Jeśli akurat czegoś nie ma, pracownicy zawsze próbują dostosować jakiś standardowy element do naszych potrzeb lub wyprodukować coś wyjątkowego – na przykład w szczególnym kolorze.

Czasami znajdujemy standardowe elementy, które nie wymagałyby tak wielu modyfikacji do poszczególnych projektów, gdyby od początku miały nieco inny kształt. Uważam, że dla firmy Ackurat szansą rozwoju mogłaby być jeszcze ściślejsza współpraca z projektantami mebli podczas opracowywania produktów standardowych”.

 

 Simon Pengelly Design Ltd znajduje się tu >

Krzesło kościelne Theo produkcji Chorus/New Design Group. Projekt: Simon Pengelly.

Katalog od klienta

„O firmie Ackurat usłyszałem po raz pierwszy w 2000 roku. Szukaliśmy okuć meblowych do jakiegoś projektu, a klient miał ze sobą katalog Ackurat. Katalog był opracowany bardzo intuicyjnie i łatwo było w nim znaleźć potrzebne elementy. Od tego czasu jestem fanem tej firmy. Około 16 lat temu, gdy odwiedzałem przedsiębiorstwa meblowe w okolicy, byłem również w ich fabryce w Lammhult”.

Razem ... wszędzie